Google Bard je nový chatbot s umelou inteligenciou, ktorý má konkurovať ChatGPT

Kliknutím na tlačidlo Prehrať si môžete vypočuť zvukovú verziu tohoto článku, stránky.

Rýchlosť prehrávania:

Google Bard – Spoločnosť Google predstavila svoj nový chatbot s umelou inteligenciou, ktorý má konkurovať známemu ChatGPT od spoločnosti Open AI. Chatbot s názvom „Bard“ je po novom konečne sprístupnený aj v Európskej únii, po šiestich mesiacoch od jeho predstavenia si ho tak môžu vyskúšať aj Slováci.

Google Bard má niekoľko nových funkcií

Google pridal do svojho chatbota niekoľko nových funkcií, vrátane možnosti dať si jeho odpovede prerozprávať hlasom vytvoreným s využitím strojového učenia. Hlasový výstup je dostupný takmer pre všetky jazyky, ktorým Google Bard rozumie, vrátane slovenčiny. Výnimkou je len fínčina, perzština, gréčtina, slovinčina a indoiránska urdčina.

Bard AI tiež lepšie pracuje s obrázkami, ktoré vie analyzovať a podrobne opísať, čo na nich vidí. Pribudla tiež možnosť zdieľať chatbotové odpovede s priateľmi, podpora pripínania a premenovávania konverzácií či možnosť dodatočnej úpravy.

Spustenie Barda na území EÚ musel Google odložiť

Spustenie Barda na území EÚ musel Google odložiť po tom, čo regulačné orgány Únie vyjadrili obavy o ochranu súkromia používateľov. Írska komisia pre ochranu údajov (DPC) totiž ešte v polovici júna uviedla, že technologický gigant im stále neposkytol dostatočné informácie, ako ich chatbot chráni súkromie občanov Únie. DPC je hlavný regulačný orgán v oblasti ochrany osobných údajov Európskej únie.

Google Bard AI je stále v experimentálnej fáze

Google upozorňuje, že Bard AI je stále v experimentálnej fáze a môže ponúkať aj nesprávne, nepresné alebo nevhodné odpovede. Spoločnosť však tvrdí, že chatbot sa neustále učí a zlepšuje a že sa snaží zabezpečiť, aby jeho odpovede boli čo najkvalitnejšie.

Ak si chceš Bard AI vyskúšať, klikni na domovskú stránku bard.google.com

Pred jeho použitím sa musíš prihlásiť do svojho Google účtu a povoliť prístup k službe chatbota. Jeho používanie je povolené až od 18 rokov. Medzi podporovanými webovými prehliadačmi sú Chrome, Safari, Firefox, Opera či Edge.

Ako funguje Bard?

Bard je vyškolený na masívnom súbore textov a kódov a je schopný generovať text, prekladať jazyky, písať rôzne druhy kreatívneho obsahu a odpovedať na vaše otázky informatívnym spôsobom. Bard je stále vo vývoji, ale už je schopný vykonávať mnoho druhov úloh, vrátane:

 • Odpovedanie na vaše otázky komplexným a informatívnym spôsobom, aj keď sú otvorené, náročné alebo zvláštne.
 • Generovanie rôznych kreatívnych textových formátov, ako sú básne, kód, skripty, hudobné skladby, e-maily, listy atď.
 • Preklad medzi viac ako 100 jazykmi.
 • Zhrnutie faktických tém.
 • Odpovedanie na otázky o vesmíre, prírodných vedách a rôznych ďalších témach.

Aké sú výhody používania Barda?

Bard má množstvo výhod, vrátane:

 • Schopnosť spracovať zložité témy a informácie do ľahko pochopiteľných formátov.
 • Schopnosť generovať kreatívne textové formáty.
 • Schopnosť prekladať jazyky.
 • Schopnosť zhrnúť faktické témy.
 • Schopnosť odpovedať na otázky o vesmíre, prírodných vedách a rôznych ďalších témach.

Ak chcete použiť Google Bard, môžete s ním komunikovať pomocou textového poľa v hornej časti obrazovky. Stačí napísať otázku, alebo výzvu a Google Bard sa pokúsi čo najlepšie vyhovieť vašim požiadavkám.

Tu je niekoľko tipov na efektívne používanie Google Bard:

 • Buďte konkrétni vo svojich otázkach. Čím konkrétnejší ste, tým lepšie bude Google Bard vedieť, čo chcete.
 • Vyhýbajte sa jazyku, ktorý je zaujatý, diskriminačný, alebo urážlivý. Google Bard sa stále učí a nie je vždy schopný pochopiť jemné nuansy ľudského jazyka.
 • Buďte trpezliví. Google Bard je stále vo vývoji a nie vždy dokáže poskytnúť dokonalé odpovede.

Google Bard je výkonný nástroj, ktorý sa dá použiť na rôzne účely. S trochou trpezlivosti a praxe sa s ním môžete naučiť komunikovať efektívnym spôsobom a získať užitočné informácie a podporu.

Ak hľadáte výkonný chatbot s umelou inteligenciou, ktorý vám môže pomôcť s rôznymi úlohami, Bard je skvelou voľbou.

Ako ho používať, nejaké rady a tipy prinesiem už čoskoro. Zatiaľ si môžete pozrieť moje video k ChatGPT na mojom YouTube kanály.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi. Pridajte komentár 🙂 Pridaním sa do Newslettera získate novinky ihneď. Aby ste mali článok poruke a nemuseli ho znova hľadať, pridajte si ho do záložiek vo vašom počítači.

Ďakujem za zdieľanie ❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading...

Zaregistrujte sa a vytvorte si účet ZADARMO do Onpassive ekosystému už dnes

ONPASSIVE, globálny poskytovateľ obchodných služieb, ktorý vytvára plne automatizované produkty SaaS (System as a Service – Systém ako služba) pomocou najnovších softvérových technológií AI.

Pozrite si krátke video, ako jednoducho spravíte registráciu do Onpassive Ekosystému. Po registrácií môžete využívať všetky bezplatné služby a zakúpiť si platené. POZOR. Pri registrácií treba splniť všetky povinné body - heslo musí obsahovať veľké aj malé písmená a iba povolené znaky ako aj minimálnu a maximálnu dĺžku Viď foto. Musia sa vám vyfarbiť pod heslom všetky čiarky. Pozor na minimum a maximum znakov. Je to z dôvodu bezpečnosti.

Zaregistrovať sa
Registracia-do-onpassive-ecosystem-navod-1

Začnite okamžite využívať bezplatné produkty ako O-Mail, O-Trim aj O-Net. Postupne pribudnú aj platené produkty. Je len na vás, či sa pre niektoré rozhodnete. No máte sa na čo tešiť!

Spúšťa sa nosný produkt O-Connect. Webinár v skúšobnej dobe do 500 ľudí a do 90 minút. Môžete si ho vyskúšať 14 dní zadarmo a následne, (po spustení platenej verzie) pokiaľ vám bude vyhovovať zakúpiť si ho. Ako na to, čo to všetko obnáša, rôzne rady a manuály vám dáme k dispozícií tu priamo na web stránke. Viac o O-Connect v článku. Samozrejme vám budeme nápomocný.

Viac o O-Connect